WebSell Sipariş - B2B

WebSell Sipariş - B2B

Websell’in temeli, şirketlerin internet üzerinden birbirine mal ve hizmet satmasına dayanır. Ama websell’in işlevi, bununla sınırlı değildir. Şirketlerin birbirleri arasında bilgi alışverişi yapmasını, finansal işlemler gerçekleştirmelerini de sağlarlar. Ama bütün bu işlevler internet üzerinden gerçekleştiği için, hem daha hızlı hem daha verimli bir şekilde işlerler.


Daha Hızlı Ticaret
Bir başka işlevi, internetteki ticaret sürecini kısaltmasıdır. Gerçekten de, on binlerce şirketin yer aldığı web’de, ticaret yapmak için en uygun şirketleri aramak, iğneyle kuyu kazmaya benzer. Ticaret siteleri, işte buraya devreye girerek, alıcı ve satıcıyı bir araya getirir ve böylelikle “internet pazarı” işlevini gerçekleştirmektedir.

Daha Düşük Maliyet
Alım satım sürecinde bütün işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirmenize olanak tanıdığı için, maliyetlerinizi radikal biçimde azaltırlar. Maliyetleri azaltmanın asıl yolu, ürün ya da hizmet tedariğin de elektronik pazaryerlerini kullanmaktır. Ürün ya da hizmet tedariğini, bütün opsiyonları görerek, en düşük fiyatı sunan şirketleri inceleyerek gerçekleştirmek, tedarik zincirinizin yarattığı maliyetlerin, şaşırtıcı oranlarda azalmasına yol açar
.